Aplikacje do tworzenia rolek – 2024

by Redakcja Marketing PRO
Sprawdź te aplikacje do tworzenia rolek na Instagrama i nie tylko!

Chcesz publikować w swoich social mediach atrakcyjne materiały wideo? Słusznie, bo to właśnie filmy są najchętniej oglądane przez internautów! Wykorzystaj do tego najpopularniejsze w tym roku aplikacje. Sprawdź naszą listę najlepszych aplikacji do tworzenia rolek w 2024 roku!

Co to są rolki?

Zanim zaproponujemy Ci aplikacje do tworzenia rolek, zacznijmy od podstaw, czyli odpowiedzi na pytanie, co to są rolki na Instagrama czy Facebooka? Rolki zapoczątkował Instagram, w którym są dostępne jako „Reelsy”. Są to krótkie, zwykle pionowe materiały wideo, które nie przekraczają 90 sekund. Na dobrą sprawę można je publikować teraz nie tylko na Instagramie, ale i na Facebooku czy TikToku. 

Jeśli chcesz stworzyć rolkę, zacznij od pomysłu na nią. Co chcesz przekazać? Czy ma to być edukacyjne, czy raczej zabawne? Zastanów się nad formą, treścią i dźwiękiem. Przygotuj kadry wideo, a następnie wybierz odpowiednią aplikację do tworzenia rolek. Skorzystaj z naszej listy darmowych aplikacji do tworzenia rolek poniżej, aby ułatwić sobie ich sprawne stworzenie.

Darmowe aplikacje do tworzenia rolek z płatnym rozszerzeniem

Poniżej zebraliśmy dla Ciebie listę aplikacji, które umożliwiają tworzenie rolek. Sprawdź koniecznie i wybierz tę, która będzie dla Ciebie najbardziej praktyczna! 

Instagram i TikTok

Instagram i TikTok to dwie aplikacje, które umożliwiają dość podstawową edycję filmów. Jeśli chcesz zwiększyć jakość swoich rolek i dodać do nich więcej dynamizmu i efektów, to lepiej zaprzyjaźnij się z jedną z poniższych aplikacji.

W Internecie znajdziesz wiele różnych aplikacji umożliwiających montowanie wideo, dlatego nie poddawaj się, jeśli pierwsza z brzegu Ci się nie spodoba. Sprawdź nasze propozycje.

CapCut

Śmiało można powiedzieć, że tegorocznym zwycięzcą wśród aplikacji do montowania wideo jest CapCut. Ta aplikacja do tworzenia rolek sprawdza się idealnie. Oprócz zwykłego montażu pozwala także na dodawanie napisów – bezpłatnie. W wersji PRO jest dostępnych znacznie więcej funkcji, jednak według nas darmowa baza jest wystarczająca. Aplikację można pobrać także na komputer, co w niektórych przypadkach znacznie ułatwia montaż, szczególnie bardziej zaawansowany.

Jeśli chodzi o rolki, CapCut daje dostęp do bazy szablonów, które są wykorzystywane w bardziej memicznych rolkach. Jeśli chcesz odwzorować jakiś trend, tańczące albo rozmawiające ze sobą kotki, to możesz to zrobić! 

Uwaga! Eksportując wideo bezpośrednio w CapCucie, będziesz miał na wideo znak wodny, którego możesz się pozbyć, przechodząc z aplikacji na TikToka. W ten sposób nie tylko usuniesz znak wodny, ale możesz także dokończyć montaż, dodając muzykę/dźwięki czy nałożyć napisy. 

InShot

Aplikacja InShot to również dobry wybór dla każdego, kto chce tworzyć przyciągające wzrok rolki na Instagrama czy Facebooka. Aplikacja oferuje wersję bezpłatną i płatną, jak w przypadku CapCuta. Jednak bez obaw, jej podstawowa – bezpłatna – wersja powinna w wielu przypadkach spełnić oczekiwania użytkownika.

W InShot w prosty sposób możesz edytować materiały wideo, dodawać przejścia i dźwięki. Możesz dodać także tekst i naklejki, zmienić prędkość nagrania i jego rozmiar. 

InShota możesz pobrać zarówno na swojego Androida, jak i na iOS-a. 

Video.Guru

Video.Guru to aplikacja, która pozwala na przycinanie, manipulowanie prędkością, nakładanie filtrów i efektów, dodawanie przejść, zmianę głosu czy usuwanie tła. Aplikacja umożliwia także funkcjonowanie na warstwach, co powinno spodobać się nawet bardziej zaawansowanym użytkownikom. W bibliotece dostępne są także efekty specjalne.

VivaVideo 

Powyższe aplikacje Cię nie przekonują? Spróbuj VivaVideo! Pozwala na tworzenie naprawdę efektownych rolek. Możesz połączyć ze sobą kilka nagrań i dodać do nich przejścia. W VivaVideo nie brakuje także gotowych szablonów oraz możliwości stworzenia prostego pokazu slajdów.

W aplikacji łatwo i szybko możesz podejrzeć swoje zmiany, a dzięki opcji Voice Changer możesz zmienić głos lektora.

Niestety, czego nie mieliśmy w przypadku wcześniejszych aplikacji, w darmowej wersji VivaVideo długość materiału wideo jest ograniczona do 5 minut. Jeśli chcesz ten limit usunąć, musisz wykupić płatną wersję. To samo dotyczy znaku wodnego. 

Mojo 

Mojo to kolejna propozycja dla osób, które chcą tworzyć rolki na Instagrama czy Facebooka. W aplikacji znajdziesz około 1200 gotowych szablonów, które możesz wykorzystać do stworzenia super rolki w social mediach. Szablony te są połączone z popularnymi dźwiękami, tzw. trendami na TikToku czy Instagramie, które możesz dowolnie edytować. 

Mojo oferuje także opcję automatycznego uzupełniania napisów, co jednak nie działa bezbłędnie. Tak, jak w przypadku CapCuta, po wygenerowaniu automatycznych napisów z pewnością będzie potrzebna dodatkowa korekta. W aplikacji możesz także wykorzystać szablony AI, które po dodaniu zdjęcia zamienią ją w mema.

StoryArt

StoryArt to aplikacja łatwa w obsłudze. Pozwala na tworzenie efektownych, kreatywnych i dynamicznych rolek. W bibliotece StoryArt znajdziesz sporo gotowych szablonów, co jest dobrą opcją dla osób, które lubią i wolą pracować na gotowych szablonach. W aplikacji możesz dodać tekst i efekty, które oferuje aplikacja. 

Canva

Canva znajduje się w tym zestawieniu, ponieważ umożliwia podstawowe tworzenie rolek, jednak lepiej sprawdza się do tworzenia grafik. W podstawowej wersji daje użytkownikowi całkiem dobre pole do popisu, jednak w kwestii reelsów może to być mało zadowalający efekt dla bardziej wymagających użytkowników. 

Canvy można używać zarówno w przeglądarce, jak i na telefonie. W aplikacji znajdziesz dostęp do niewielkiej bazy bezpłatnych dźwięków, także muzyki, oraz do gotowych szablonów. Najciekawsze rzeczy są jednak dostępne w płatnej wersji. 

Adobe Premiere Rush 

Dla bardziej zaawansowanych twórców rolek polecamy Adobe Premiere Rush, które oferuje zarówno płatną, jak i bezpłatną wersję. 

W aplikacji możesz zmienić format wideo, obrót i kadrowanie filmu oraz zmontować poszczególne elementy. Oczywiście możesz też dorzucić do rolki muzykę. Adobe Premiere Rush nie nakłada ograniczeń na eksportowanie materiału.

Adobe Premiere Rush to dobra aplikacja dla osób, które chcą bardziej skupić się na korekcji kolorów, edycji wielościeżkowej czy synchronizacji między kilkoma urządzeniami. 

Sprawdź te darmowe aplikacje do tworzenia rolek

Mamy nadzieję, że nasza lista aplikacji do tworzenia rolek Ci się przyda i znajdziesz wśród nich taką, która sprosta Twoim oczekiwaniom! Daj znać w komentarzu, jeśli już używasz którejś z nich. 

W tym miejscu być może zainteresuje Cię nasz wpis na temat nowości w social mediach. Sprawdź koniecznie, aby być na bieżąco!

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Strona używa ciasteczek, żeby lepiej dopasować optymalizować content. Akceptuje Więcej