Nowe funkcje na Instagramie – co nowego planuje IG?

by Redakcja Marketing PRO
Nowe funkcje na Instagramie 2024.

W aplikacjach Mety co jakiś czas pojawiają się różne nowości. Ten rok również się bez nich nie obejdzie. Przyjrzyjmy się, jakie nowości szykuje dla nas zespół pracujący nad rozwojem Instagrama. 

Nowe funkcje na Instagramie 2024

Zebraliśmy dla Ciebie listę testowanych nowości na IG. Są to nie tylko nowe funkcje, ale też po prostu pewne rozwiązania, które mogą przydać się nie tylko osobom działającym w tym medium społecznościowym, ale też zwykłym użytkownikom aplikacji.

 1. Top 3 – naklejka do dodania na relację, umożliwiająca wskazanie swojego “top 3” – miejsc, piosenek, jedzenia itd.
 2. Rozwój narzędzia do weryfikacji wieku – obecnie działa w USA. Tam swój wiek użytkownicy mogą zweryfikować jednym z trzech sposobów: przesyłając swój identyfikator urzędowy, nagrywając selfie wideo, prosząc wspólnych znajomych o zweryfikowanie ich wieku.
 3. Kanały nadawcze – dostępne już w Polsce. Umożliwiają użytkownikom dołączenie do kanału stworzonego przez twórcę, na którym udostępnia on różne informacje.
 4. Memories – funkcja jest w fazie testów i pojawiła się u niektórych użytkowników. Pozwala na ponowne udostępnienie relacji z przeszłości tego samego dnia, ale np. rok później. Jak poniżej:
 1. Wirtualne prezenty dla twórców – coś, co dobrze znamy z TikToka. Umożliwia odbiorcy obdarowanie wybranym przez siebie prezentem danego twórcę. Prezenty kupuje się za gwiazdki, które zdobywany drogą kupna. 
 2. Notatki – dostępne już w Polsce. Funkcja pozwala na 24h ustawić krótki status, liczący do 60 znaków. Funkcję rozszerzono o notatkę wideo i głosową. 
 3. Komunikaty o obserwacji z rolki – funkcjonalność już u nas działa i polega na tym, że kiedy ktoś zaobserwuje nas dzięki obejrzeniu naszej rolki, to zostaniemy o tym poinformowani.
 4. Aktywne linki – można dodać do 5 aktywnych linków do swojego bio.
 5. GIF-y w komentarzach – nowa funkcja, niedostępna jeszcze u wszystkich. Umożliwia wyszukanie GIF-a i dodanie go jako komentarz.
 6. Pobieranie rolek – w USA dostępna jest opcja pobierania rolek innych twórców do rolki aparatu. 
 7. Trzech współtwórców – dotychczas można było dodać dwóch współtwórców do swojej publikacji. Teraz Instagram umożliwia dodanie kolejnego.
 8. Narzędzie do tworzenia szablonów rolek – Instagram dodał możliwość korzystania z nowej przeglądarki szablonów, która porządkuje je według trzech kategorii: „polecane”, „popularne” i „zapisane”.
 9. Tworzenie naklejek za pomocą AI – do stworzenia naklejki wystarczy proste polecenie tekstowe. Z naklejek będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy.
 10. Udoskonalenie tworzenia stories – pojawią się dodatkowe funkcje, jak „Pędzel AI” i „Restyle”, co ma ułatwić tworzenie relacji, bez korzystania z zewnętrznych aplikacji. 
Źródło: X – Alessandro Paluzzi
 1. Chatbot – Instagram pracuje nad chatbotem, z którym moglibyśmy rozmawiać. AI miałoby także podsumowywać dla nas nasze rozmowy. 
 2. Urodziny – Instagram planuje dodanie opcji poinformowania swoich obserwujących o Twoich urodzinach i dodatkowe efekty urodzinowe na profilu.
 3. Stories dla wielu grup – oprócz podziału na udostępnianie tylko bliskim znajomym albo wszystkim, Instagram umożliwi wybieranie spośród wielu, stworzonych przez nas list. 
 4. Sekret – dostępna już w Polsce nowa naklejka, która umożliwia ukrycie wiadomości w stories przed odbiorcami. Aby ją odsłonić, trzeba odpowiedzieć za pomocą wiadomości na relację.
Źródło: socialmediatoday.pl
 1. Ankiety w strumieniach komentarzy, w postach i rolkach – testowane u wybranych użytkowników.
 2. Wspólne posty karuzelowe – funkcja, która umożliwi naszym znajomym dodawanie swoich zdjęć do naszej karuzeli.
 3. Przetwarzanie tekstu na mowę w filmach i relacjach
 4. Opcja umożliwiająca odwiedzającym rozwijanie Twojego zdjęcia profilowego
 5. Dodaj swoje – czyli tworzenie szablonów relacji do ponownego wykorzystywania. 
 6. Możliwość anulowania dodawania stories w trakcie
 7. Możliwość wyłączenia potwierdzania odczytania wiadomości w DM-ach.
 8. Idź spać – Instagram wprowadza funkcję, która będzie wyświetlała nastolatkom na ekranie zachętę do zrobienia sobie przerwy, gdy będą korzystali z aplikacji późno w nocy.
 1. Opcja podglądu rozmieszczenia postów w swoim kanale przed publikacją – w fazie testów.
 2. Oznaczanie treści AI – Meta wprowadza narzędzia, dzięki którym treści tworzone z wykorzystaniem sztucznej inteligencji będą oznaczane.
 3. Wycinanie naklejki z wideo – nowa opcja w relacjach, umożliwia tworzenie GIF-ów z udostępnionych przez nas wideo..
 4. Posty karuzelowe w rolkach – nowa funkcja w fazie testów, pozwoli na publikację rolki z wieloma klatkami (zdjęciami) na jednej rolce – jak na TikToku.
 5. Limit hasztagów – IG testuje nowe limity liczby hashtagów, które można dodać jednocześnie do swoich postów. Limit w testach to 5. 
 6. Nowa naklejka dla twórców – „Powiadom” – jej dodanie sprawi, że po kliknięciu w nią w naszej relacji nasz odbiorca będzie mógł ustawić powiadomienia na temat naszych postów czy relacji.
 1. Polepszenie widoczności podczas oglądania rolek – IG testuje funkcję, która pozwoli ukryć tekst – nazwę użytkownika i opis na dole – podczas oglądania rolek.
 2. Notatki na temat postów i rolek – w fazie testów. 
 3. Wywiady z najlepszymi twórcami – Instagram rozpoczął serię wywiadów, w której twórcy IG będą rozmawiać z liderami rozwoju Instagrama na temat platformy. Pierwszy odcinek dostępny jest tutaj.

Wiemy, że to naprawdę długa lista i sporo z tych opcji czy funkcjonalności jeszcze nie jest dostępna dla każdego. Nie mamy też pewności, czy wszystkie pomyślnie przejdą fazę testów i zostaną wdrożone. Na którą, jeszcze niedostępną, funkcjonalność czekasz najbardziej, a która już dostępna podoba Ci się najbardziej? Daj znać! 

Grafika: http://unsplash.com

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Strona używa ciasteczek, żeby lepiej dopasować optymalizować content. Akceptuje Więcej